Hapje të reja para Krishtlindjeve

autore articolo rexhina prifti data articolo 19 December 2018 commenti articolo 0 commenti

Krishtlindja është gjithashtu një moment i frytshëm për hapjen e restoranteve të zbukuruar. Cilësia nuk mund të përjashtojë menaxhimin e shkëlqyer të furnizimit me ushqim.

 

Napoli. Piceria e re e Paco Linus hapet në Fuorigrotta

Ai mburret me një rekord të picave të pjekura në më pak se 24 orë, kampionatin e Pizza Doc, xhaketën e pica-bërës dhe tryezën e Papës.

Grupi La Piccola Napoli i cili nga faqja e Facebook-ut është bërë shoqata e tretë e chefs pica, ku Paco Linus është presidenti.

Milani. Cracco hap një bistro të re.


Në mënyrë që të mos tërheqë vëmendjen, ai ndryshon pamjen në Galleria Cracco dhe përfshin, për tre muaj, artistët më interesantë të momentit, në bashkëpunim me Skyarte.

 

Roma. Malandros dhe Meaters: tapas bare dhe shirita bar  te hapur për Ponte Milvio


Dy ambiente të reja në Romë. E para do të quhet Malandros – Bodega de tapas dhe do të jetë një tapas bar në stilin e pastër spanjoll, megjithëse me disa riinterpretime bashkëkohore do të bëjnë gjithçka më interesante.

Si edhe për Meaters, bar-skarë, do të hapet në Via Flaminia pranë Ponte Milvio, së shpejti. Por nuk dihet saktësisht se kur.

ROME. Achilli Parlamenti për të rihapur Bar Settembrini.

Ajo mori ndërhyrjen institucionale e bashkise se qytetit  të vjetër , për të ringjallur fatin e lokaleve të pikturuara në livadhe dhe për të shmangur largimin  e punonjësit për shkak të dëbimit të mospagesës (e cila ishte në zhvillim e sipër) dhe masa e mbylljes për mos-pajtueshmërisë shpenzimet administrative të operatorëve.

Hapur për publikun, të shtunën, 8 dhjetor Jack Terminal, së pari lokale kokteilesh Rruga social Bologna.

Social Rruga cocktailing përkufizon fenomenin e njësive të vogla të drejtuara nga të rinjtë që ofrojnë pije në një çmim të arsyeshëm dhe kanë pak hapësirë ​​të brendshme, por të lehtësuar socializing me stacionimin e patronët në zonën ngjitur në dhomë, duke marrë koktejin e tyre në dorë dhe në këmbë dhe duke përdorur gota të disponueshme. Përvoja është informale, të angazhohen dhe me kosto të ulët, ideale për të rinjtë, por gjithnjë e më i zgjedhur edhe nga njerëz të moshuar në fund të ditës së punës ose pas darke.

Hapje të reja para Krishtlindjeve ultima modifica: 2018-12-19T15:20:37+00:00 da rexhina prifti