Truku ushqimor: Cdo gjë që duhet të dini

autore articolo rexhina prifti data articolo 1 April 2019 commenti articolo 0 commenti

Truku ushqimor: Cfarë është? Cilat janë më të famshmit? Si ta hapni atë? Si duhet të menaxhohet? Si mund t’ju ​​ndihmojë Ristomanager?
Më ndiqni në këto paragrafë dhe do të zbuloni botën e të ashtuquajturës cloister-van!

Çfarë eshte?


Ju i dini ato filma amerikanë ku burrat me kostume dalin nga zyra e tyre, marrin një qen të nxehtë dhe ulen në një stol?
Apo, përsëri, ato karikaturat ku fëmijëve u jepet një monedhë sepse ka mbërritur kamioni i akullores?

Megjithëse origjina e tij është kaliforniane, në ditët e sotme edhe në Itali ka shembuj të shumtë të kamionëve Ushqim.
Nëse dikur motoja ishte “le të shkojë gjithçka dhe unë hap një kioske në Karaibe”, tani është “Unë mbyll restorantin tim dhe hap një kamion ushqimi”.

Kohët e fundit iniciativat që përfshijnë këto kamionë janë shumëfishuar.
Në pothuajse të gjitha qytetet italiane, po mbahen panaire kushtuar Rrugës së Ushqimit, d.m.th., ushqim i blerë dhe konsumuar fjalë për fjalë në rrugë, jashtë supermarketit, bare dhe restorante.

Ne mund të përcaktojmë kamionë ushqimesh ashtu si kjo: ato janë furgonë udhëtimesh të pajisura me një kuzhinë për përgatitjen dhe shitjen e vakteve të llojeve të ndryshme, si dhe ushqime të shijshme dhe specialitete tipike.
Por le të mos mashtrohemi nga pamja: ka kamionë ushqimi me cilësi shumë të lartë që përgatisin ushqime me cilësi të lartë.

Truket më të famshme të ushqimit në botë

  1. Le Camion à Pizzas al Centquatre, e vendosur në Paris. Ajo ofron pizzas me lloje të ndryshme të sezoneve në një kamion super elegant.
  2. Vdes Dollen Knollen-Puffermanufaktur. Ajo është e vendosur në Berlin dhe ofron rosti të shijshme patate me erëza peshku të tymosur dhe gjizë.
  3. Emerson Fry Bread (Phoenix, Arizona) është i vetmi në Shtetet e Bashkuara që specializohet në kuzhinën amerikane të vendasve me një majë të Meksikës.
  4. Lembo Bistrot, një shembull italian. Ajo është e vendosur në Torino dhe ofron choco-shish kebabs, waffles dhe marshmallows në një Bedford anglez. Ajo që e bën atë unike është fakti që pronarët kanë krijuar Beer Bike Baladin, një rickshaw me 12 vende, mbi të cilën mund të pini birrë të shkëlqyeshme ndërsa pedaloni, dhe Moto Grill Guzzi, një trashëgimi motoçikleta nga e cila dalin duke ndezur bomba Apuliane

Si të hapni një kamion ushqimi? Gjithçka që duhet të dini


Gjëja themelore në këtë aktivitet është të kesh një ide gastronomike të përcaktuar.
Nga koncepti, do të jetë e mundur të hartohet një plan marketing dhe një plan biznesi që rregullon një buxhet dhe strategji tregtare, siç është reklamimi përmes mediave sociale.

Avantazhi i madh i kamionit të ushqimit është ulja ose ulja e shumicës së kostove tipike të një restoranti, duke filluar nga qiraja e restorantit, i cili në qytetet e mëdha bëhet gjithnjë e më i shtrenjtë kur rritet inflacioni.

Sidoqoftë, vështirësitë e vendosura nuk duhet të nënvlerësohen.
Investimi fillestar është rreth 35 mijë euro, kryesisht për shkak të blerjes së kamionit, ose kamionit.
Në fakt, gjëja e parë që duhet të bëni është të gjeni automjetin e duhur.

Ju mund të luani me furgona shumëngjyrëshe të vjollcave dhe makina të vogla Ape, por konsideroni se ato janë të papërshtatshme për udhëtime të gjata dhe mund t’ju duhet një laborator mbështetës.
Në këtë drejtim, ka kompani që specializohen në shitjen e furgonave moderne dhe të plotë.

Kërkesat
Përveç kostove të përmbajtura, një pikë tjetër në favor të kamionëve ushqimorë është fakti që të kesh licencat itinerante të udhëtimit është e lehtë.
Ato fitohen duke aplikuar në komunën e vendbanimit dhe kanë vlerë kombëtare.

Për të kryer aktivitete të administrimit të ushqimit dhe pijeve, duhet të keni punuar të paktën 2 vjet në hotelieri, të keni ndjekur shkollën e hotelit ose diploma dhe diploma të ngjashme, përndryshe duhet të ndiqni një kurs 130-orësh.
Një certifikim gjithashtu kërkohet të ketë të gjitha kërkesat morale në rregull.

Duke qenë një aktivitet tregtie me pakicë në një zonë publike, për të filluar me këtë kërkohet gjithashtu një SCIA – Raport i Fillimit të Aktivitetit të ifiedertifikuar – një deklaratë që lejon kompanitë të fillojnë një biznes pa pasur nevojë të presin autorizimin nga organet kompetente. Duhet të bëhet për ushqimin, për një laborator nëse e ka dhe nëse për këtë sigurohen edhe shërbime hotelierike.

Si ta menaxhojmë atë
Këtu mund t’ju ndihmoj: me Ristomanager, menaxhimi i gjithçkaje që lidhet me aksionet dhe porositë do të jetë një fllad i vërtetë!

Falë opsionit të shpejtë të parave të gatshme, ju lehtë mund të menaxhoni llogaritë tuaja.
Ja se si do të shfaqet në ekran:

Truku ushqimor: Cdo gjë që duhet të dini ultima modifica: 2019-04-01T09:34:26+00:00 da rexhina prifti