Pajisjet Katering: më e dobishmja për të fituar para

autore articolo rexhina prifti data articolo 27 June 2019 commenti articolo 0 commenti

Pajisjet Katering: A keni një bar apo restorant?
Cilat janë mjetet më të mira që ju bëjnë të fitoni?

Pajisjet shtëpiake ishin emblema e zhvillimit të konsumatorit në vitet 1960: shtëpitë janë të mbushura me frigoriferë, furra, pjatalarëse, lëng frutash.
Në mënyrë të ngjashme, restorantet dhe baret janë pajisur me disa teknologji për të përgatitur gjithnjë e më shumë pjata në më pak kohë.

Le të shohim disa pajisje interesante me të cilat mund të pajisni biznesin tuaj të restoranteve.

Centrifuga

Gjithnjë e më shumë njerëz janë të fiksuar me idenë për të ngrënë shëndetshëm. Në vendin tonë, vegjetarianët dhe vegjetarianët janë rritur me dy pikë përqindje në vetëm një vit.

Falë centrifugës, ju mund të bëni pije të shijshme me fruta dhe perime.
Me llojet e ndryshme të centrifugave, duke përfshirë disa prej çeliku inox, mund të përgatisni me lehtësi lloje të ndryshme të pijeve pa humbur vitaminat dhe lëndët ushqyese të tjera të përbërësve të përdorur.

Fillimi i përgatitjes së ekstrakteve natyrore do të rrisë të ardhurat tuaja për dy arsye:

 1. klientët tërhiqen nga pije natyrale
 2. centrifugat janë të shtrenjta (mesatarisht nga 3,50 në 6 euro)

Arsyet e tjera të mira për pajisjen e makinës janë:

 1. fakti që centrifuga nuk është e shtrenjtë (shifrat fillojnë me 50 euro)
 2. shumë zinxhirë ndërkombëtarë si Dersut ofrojnë këtë lloj produkti

Fryrja

Ushqimet e skuqura janë të shijshme dhe të shijshme, të gjithë i pëlqejnë ato!

Ekzistojnë lloje të ndryshme të fryerjeve të thella në treg: ka tiganisje ajri, fryera pa vaj, fryera pak a shumë profesionalë, secila prej tyre mund të jetë një për ju.

Por cilat janë arsyet e mira për të menduar për blerjen e një?

 1. mundësia për ta pasur vajin gjithmonë në temperaturën e duhur duke shmangur që skuqja të jetë tepër e yndyrshme dhe e rëndë
 2. filtri anti-erë, i cili ju lejon të mos erë
 3. duke kursyer një sasi të madhe të naftës
 4. shpejtësia me të cilën gatuajnë ushqim


Këtu janë disa pika ku duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe kur blini pajisjen tuaj:

 • Shpejtësia e ngrohjes, për të kursyer në konsumin dhe kohën
 • Veshje e ngurtë dhe jo ngjitëse
 • Filtri, tas dhe shporta e heqshme për pastrim të plotë (edhe në pjatalarëse)
 • Termostati i rregullueshëm me çelës
 • Kablloja e energjisë mjaft e gjatë për t’ju lejuar ta vendosni në çdo cep të kuzhinës tuaj
 • Porthole që nuk bëhet e kthjellët gjatë gatimit në mënyrë që të vëzhgoni nivelet e ngjyrosjes së ushqimit


Në veçanti, unë ju sugjeroj të zgjidhni një model që është plotësisht i heqshëm për pastrim të lehtë: në përgjithësi mund të futni të gjitha pjesët (përveç përbërësit elektrikë) direkt në lavastovilje.

Makinë akulloreje

A mendoni se ka aktivitete specifike për të bërë akullore? Ju, duke qenë më të zgjuar, mund ta ofroni këtë shërbim përveç biznesit tuaj normal të restoranteve.

Sot në Itali ka 39 mijë parlume akulloresh, konkurrenca është e ashpër. Dyqani i akullores klasike “kone dhe gota” po zhduket, sot propozohet edhe si kafiteritë dhe baret, krahas akullores është edhe pasta dhe çokollatë.

Sigurisht, duhet të kemi parasysh që në këto fusha është e pamundur të improvizosh, kështu që është e nevojshme të vazhdohet të stërvitesh duke mësuar aftësi të reja.

Nëse jeni të interesuar të zbuloni se cilat janë pajisjet e tjera më të përdorura në furnizim ushqimi, klikoni këtu.

Pajisjet Katering: më e dobishmja për të fituar para ultima modifica: 2019-06-27T12:31:49+00:00 da rexhina prifti