Trendet e ushqimit 2019: le t’i shohim së bashku

autore articolo rexhina prifti data articolo 24 July 2019 commenti articolo 0 commenti

Ashtu si me tendencat e modës, këtu janë tendencat e ushqimit 2019. Ne kemi një kthim në përbërësit e thjeshtë dhe origjinalë që i përkasin dietës autentike mesdhetare, por edhe ndikime nga pjesa tjetër e botës.

Kos dhe ushqime të fermentuara

Ushqimet probiotike do të rriten. Nga mëngjesi tek recetat e këndshme së bashku me salmon dhe perime.

  • Ushqime me origjinë aziatike si kombucha, një çaj i veçantë i fermentuar,
  • kimchi, një recetë tipike koreane
  • dhe miso, një supë në kuzhinën japoneze.

Farërat

kimchi, një recetë tipike koreane
dhe miso, një supë në kuzhinën japoneze.
Farërat

Pas manave goji dhe farave chia, farat gjithnjë e më shumë do të vijnë në përdorim të zakonshëm midis pjatave të ëmbla dhe të këndshme.

Tendencat e ushqimit: Ndikimet nga pjesa tjetër e botës

Nga Sushi deri tek pjatat më të panjohura dhe më të shijshme Filipine, tavolinat tona do të jenë të ngjyrosura me ushqime të pazakonta, pikante, të lehta dhe shumë të shijshme.

Ushqim i zi

Të gjitha ato pjatat me ngjyrë të zezë me ushqim ose ngjyra natyrale si qymyr druri dhe deti të zi janë në qendër të trendit edhe në Instagram.

Kasha

Produktet “alternative” të grurit si Kasha, një qull rus i përbërë nga lloje të ndryshme të drithërave po përmirësohen. Gjithashtu për shkak të prirjes së përgjithshme drejt produkteve pa gluten.

Alga deti


Ne jemi mësuar t’i shohim ato në rrathë Sushi, ose në ramen. Përdoret në brumëra, në supë ose për të shijuar sallatat dhe ushqimet e ftohta.

Tendencat e ushqimit: Amaranth

Një pseudocereal ndër më të vjetrit në botë, tipik i popujve para-kolumbianë.

Chickpeas

Qiqrat janë super transversal në kuzhinë dhe tani përdoren si bazë për përgatitjen e pjatave të panumërta.

Trendet e ushqimit 2019: le t’i shohim së bashku ultima modifica: 2019-07-24T14:09:23+00:00 da rexhina prifti