Nëse hapja e një restoranti, përtej aspekteve praktike dhe burokratike, është mjaft e thjeshtë, duke e menaxhuar atë në mënyrë korrekte dhe duke e çuar në sukses është një tjetër. Në këtë rast, në fakt, marrin përsipër aftësi të tjera, të cilat merren më shumë me menaxhimin dhe aftësitë që janë shumë më të ngjashme …

[Lexo me shume…]

Restoranti juaj ka qenë i hapur për një periudhe kohe , por po përpiqeni të rrisni klientelën tuaj? Ndoshta kjo varet nga fakti që restoranti nuk ka ende një identitet të saktë dhe prandaj nuk mund të njihet nga klientët tuaj potencialë. Përtej menusë apo vendndodhjes së varfër, në të vërtetë nuk ka gjë më …

[Lexo me shume…]

Fushatat e marketingut online janë gjithnjë e më të rëndësishme. Ndryshimet në zakonet e konsumit  mundësojë aktivitete të reja për të promovuar veten e tyre në mënyrë agresive dhe konkurruese pa shpenzuar një pasuri. Ndër mjetet web qe ofrohen për të reklamuar një restorant, shpesh me një kosto të reduktuar, ka banner ads, reklama, e-mail marketing, …

[Lexo me shume…]

IDE ARGETUESE PER FUNDIN E VITIT

data28 December 2018adminNo Comments

Viti i Ri 2019 po afrohet dhe si zakonisht  është pyetja e zakonshme: “çfarë duhet të bëjmë në ditën e fundit të vitit?”. Një pyetje që mund të duket e vështirë për tu zgjidhur nëse keni fëmijë me ju. Asnjë problem, ky artikull do t’ju ofrojë shumë ide interesante ,ide origjinale dhe kënaqësi për të …

[Lexo me shume…]

Webi tani është një nga kanalet kryesore të promovimit dhe shitjes. Për këtë arsye, kushdo që menaxhon një aktivitet duhet domosdoshmërisht të mendojë për praninë e tyre digjitale, strukturimin e një faqe interneti dhe ndoshta edhe hapjen e një faqeje facebook. Në veçanti, nëpërmjet këtyre kanaleve dhe mediave sociale, ju mund të rrisni klientët tuaj …

[Lexo me shume…]

Nata ne SAN SILVESTRO.

data27 December 2018adminNo Comments

Panairi i Vitit të Ri përfaqëson një traditë të vërtetë të kulturës italiane. Ndër më të njohurat janë ato të organizuara nga klubet dhe restorantet, të cilat ofrojnë menutë me vargjet e çmimeve të ndryshme, të përshtatshme për të gjitha buxhetet. Shpenzimet e Vitit të Ri në një restorant ose në një klub do të …

[Lexo me shume…]

RistoManager ju uron Gëzuar Krishtlindjet dhe ne shpresojmë se kjo Krishtlindje ka kaluar me të dashurit tuaj / familjes, dhurata jonë për ju jane 10 kodet kupon që do të përdoren në faqen tonë të internetit. Kodet përdoren për të blerë një licencë profesionale ose të avancuar, futni kodin dhe do të merrni një zbritje …

[Lexo me shume…]

Shef i salles: cilat janë detyrat tuaja?

data21 December 2018adminNo Comments

Një restorant, i vogël ose i madh, është ende një kompani dhe si çdo organizatë e këtij lloji paraqet punonjësit e saj dhe hierarkitë e tyre. Pra, kemi pronarin, i cili shpesh luan rolin e menaxherit të restorantit, kuzhinierin që drejton kuzhinën, qe gatuan dhe kamerierët. Ndërsa struktura bëhet më e ndërlikuar, atëherë marrin figura …

[Lexo me shume…]

Ndërmjet aplikacioneve dhe rrjeteve sociale, ekonomia është gjithnjë e më e madhe. Dhe kështu  të gjitha aktivitetet komerciale janë të detyruara të përshtaten. Edhe një restorant nuk mund të dështojë të ketë një faqe interneti, faqen facebook ose profilin e instagram. Në disa raste është gjithashtu e nevojshme të regjistroheni dhe të vendosni biznesin tuaj …

[Lexo me shume…]

Birra ka origjinë të lashtë, madje mendohet se fermentimi ndodhi rastësisht rreth 5000 vjet më parë dhe pastaj murgjit më pas duhet të përsosnin dhe te  përmirësojnë këtë pije. Në vendin tonë, tregu është duke fituar një vend të rëndësishëm në ekonomi dhe kombinimi territorial mund të përmirësojë pjatat tipike dhe të rrisë shijet siç …

[Lexo me shume…]

A DONI TE JENI GJITHMONE TE INFORMUAR ME VERSIONET ME TE FUNDIT TE PROGRAMEVE TONA?