Palazzo Castri Florence: bar dhe hotel në zemër të qytetit

autore articolo Hurma Vasku data articolo 22 October 2020 commenti articolo 0 commenti

Palazzo Castri Firenze është një hotel i vogël i lezetshëm që ndodhet në zemër të qytetit të bukur Firence. Për të qenë më të saktë është një hotel Boutique karakterizuar nga detaje të patëmetë dhe bukuri dhe elegancë maksimale. Nëse jeni duke kërkuar një vend për të kaluar disa ditë relaksuese, kjo është zgjedhja e duhur. Ky hotel ndodhet në një pozicion absolutisht strategjik dhe ju mund të zgjidhni të qëndroni brenda natës në një dhomë me pamje nga Katedralja e Santa Maria del Fiore.

Shërbimet e Palazzo Castri Firence

Ky hotel i vogël por elegant u ofron klientëve të tij mundësinë të kalojnë ditë relaksi, shërbimin në bar dhe kopshtin e mbajtur me kujdes. Spa është sigurisht një nga pikat kryesore të interesit të hotelit. Ju jeni përpara një strukture të ruajtur mirë ku mund të relaksoheni plotësisht midis aromave natyrore dhe aromave të kopshtit. Kopshti La Limonaia karakterizohet nga prania e pemëve të limonit, palmave dhe shumë gjelbërimit. E gjithë kjo jep një atmosferë unike dhe të pagabueshme.

Spa gjithashtu ia vlen të vizitohet. Eshtë një strukturë ku mund të relaksoheni në një pishinë me hidromasazh ose të lejoni kohë për fitnes në këndin e palestrës. Me pak fjalë, asgjë nuk mungon në Palazzo Castri Firenze.

Një tjetër shërbim i mirë i ofruar nga ky hotel është bar Floretia. Eshtë një kafene dhe restorant që shërben per kuzhinë të vogël.

Shërbimi i restorantit Palazzo Castri në Firence

Nëse jeni të etur të bëni një pushim të vogël gjatë ditës për të shijuar disa ushqime të shijshme, mund të përfitoni nga shërbimi i kuzhinës së ndërtesës.

Caffé Florenita është e hapur çdo ditë dhe ofron zgjidhje të kënaqshme për çdo nevojë tuaj. Ky restorant ofron një kuzhinë të shpejtë por me cilësi të lartë me produkte të freskëta dhe shërbime të shkëlqyera. Menutë e propozuara nga shefat e kuzhinierëve janë krijuar mbi bazën e nevojave të klientëve dhe janë gjithmonë në një hap me sezonalitetin. Kryesisht ekziston një ofertë e kuzhinës që respekton shumë traditën toskane. Por jo vetëm ushqimi, edhe verërat dhe ëmbëlsirat e shijshme karakterizojnë stilin e gatimit të këtij restoranti.

Një shërbim cilësor

Me pak fjalë, një shërbim restoranti me të vërtetë i patëmetë që shkon mirë me ofertën e stilit të lartë të të gjithë hotelit. Por jo vetëm kaq, këtu është gjithashtu e mundur të shijoni aperitivë të mrekullueshëm në disa nga zonat më stimuluese të hotelit. Në kohën që preferoni, ju mund të shijoni një aperitiv në kopshtin Limonaia ndërsa shijoni meze të shijshme të përgatitura me dorë nga shefat e restorantit.

Këtu atëherë e gjeni veten në një vend të veçantë në Firence, duke qenë në gjendje të shijoni shijshme të vogla. Çdo përgatitje bëhet me kujdes dhe çdo pjatë e servirur, nga e para tek ëmbëlsira, përgatitet me përbërës të mirëfilltë dhe të freskët. Këto janë të drejtat e restorantit të Palazzo Castri Florence.