Të gjitha llojet e peshkut për restorantin tuaj, këtu është menuja perfekte

autore articolo Hurma Vasku data articolo 2 September 2020 commenti articolo 0 commenti

Sot ne shohim të gjitha llojet e peshqve për restorantin tuaj. Të dish të përgatitësh një menu me bazë peshku nëse ke një biznes restorantesh është thelbësore. Por çfarë duhet të përgatitet? Le të përpiqemi ta kuptojmë së bashku në këtë artikull të ri dhe të detajuar.

Të gjitha llojet e peshkut: Ja cfare mund t’iu shërbeni klientëve nëse keni një restorant.

Siç e dini shumë nga ju, peshku është padyshim një nga ushqimet thelbësore në një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Ka shumë specie të ndryshme në qarkullim. Për ata që nuk ishin në dijeni të tij deri më tani, thjesht mendoni se ekzistojnë gjithsej 32,000.

Peshku që gatuhet kryesisht sot, pa asnjë hije dyshimi, peshku që jeton në ujin e detit, përdoret kryesisht për recetat e pjatave të para të makaronave ose orizit dhe pjatave kryesore.

Por cilët peshq janë më të mirët që nuk duhet të mungojnë kurrë në restorantin tuaj për të lënë një përshtypje të mirë tek klientët? Më poshtë ne tregojmë më të njohurit nga të gjithë:

  • açugë, taban, ton, barbun, siç janë: krapi, pike, mustak, purtekë dhe troftë. Ne gjithashtu rekomandojmë ngjala, salmon, harengë, levrek, lëpushë, gurrë, merluc, krap, deti, peshk shpate, rreze, plis, sardele, peshk i kuq, skumbri dhe bli.

Peshku: ushqimi i shkëlqyeshëm që nuk duhet të mungojë kurrë në tryezë!

Peshku, në kundërshtim me ata që mendojnë, përveç që ka një shije të mirë bëhet protagonist i padiskutueshëm edhe kur bëhet fjalë për të folur për festa apo ngjarje të një rëndësie të caktuar. Ndër të tjera, kemi te bejme edhe me një ushqim që është shumë i mirë për shëndetin për arsye të ndryshme.
Peshku, i pavarur nga speciet e preferuara, sjell substanca të dobishme në trupin e njeriut. Brenda, në fakt, ne gjejmë acide yndyrore omega 3 që janë jashtëzakonisht të mira për trupin. Për këtë arsye rekomandohet nga ekspertët e të ushqyerit të hanë peshk të paktën dy herë në javë si një alternativë e vlefshme për mishin klasik.

Menu me bazë peshku.

Ashtu si me mishin, peshku duhet të zgjidhet me kujdes. Nëse keni një klub apo restorant, kurrë, mos harroni kurrë të përpiqeni të kombinoni pjatat tuaja me origjinalitetin dhe shijen e perimeve të përshtatshme për sezonin.
Këshilla është të ndryshoni menunë ditë pas dite. Jini të mirë në krijimin e pjatave të shijshme që tërheqin vëmendjen e klientit duke marrë parasysh kapjen e ditës. Gjithmonë të kesh peshk të freskët në dorë është thelbësore.
Përveç midhjeve, molusqeve, karkalecave, tonit, etj. … gjithmonë përpiquni të ndryshoni ofertën duke ofruar mbase: qelibar, peshk shpate, karkaleca të kuq, shkëmbime etj.
Qëllimi është të krijojmë pjata unike që nuk e zhgënjejnë klientin përfundimtar. Sigurohuni që t’u ofroni prova, në mënyrë që të kuptojnë se cili peshk është më i përshtatshmi.