Ushqimi Kinez për restorantin tuaj: ja si të jeni të suksesshëm

autore articolo Hurma Vasku data articolo 25 August 2020 commenti articolo 0 commenti

A është ushqimi kinez i mirë për restorantin tuaj apo është më mirë të përqendroheni në diçka tjetër? Le ta fillojmë artikullin duke theksuar se kuzhina aziatike është bërë e njohur në të gjithë botën në krahasim me disa vjet më parë.

Ushqimi kinez: këtu janë të gjitha detajet

Duke hyrë në specifikat, gjetja e aromave autentike të vetë kulturës kineze tani është bërë një detyrë e vështirë. Ka shumë vende që ofrojnë ushqim aziatik, por as nuk i afrohet më së vërtetës.

Duke thënë këtë, ushqimi kinez është i shkëlqyeshëm, veçanërisht nëse bëni receta lokale për t’u shërbyer klientëve tuaj në rast se sigurisht keni një restorant.

301/5000Kuzhina kineze, në kundërshtim me ata që mendojnë, është jashtëzakonisht e shijshme dhe bazohet kryesisht në ndonjë element kryesor, përkatësisht: drithërat, mishrat, ëmbëlsirat, bishtajoret dhe orizi që nuk duhet të mungojnë kurrë. Kinezët përpiqen në çdo përgatitje të martohen me të pesë aromat e qiellzës, si më poshtë:

  • Acid;
  • E embel;
  • Erëza;
  • E hidhur dhe e kripur.

Çdo gjë është bërë në mënyrë që të përpiqemi të krijojmë kombinime të shkëlqyera dhe të kënaqim plotësisht klientin.

Ushqimet kineze: pjatat më të mira.

Një nga pikat e forta të pjatave kineze janë sigurisht pjatat e shumta që propozohen në mënyrë që të plotësojnë çdo nevojë të klientit.

Ndër pjatat më të njohura nga të gjitha, simboli i vërtetë i hotelierisë kineze është sigurisht mishi i pulës me bajame. E njëjta gjë vlen për orizin i cili mund të përgatitet në mënyra të ndryshme në të gjithë kontinentin aziatik. Duke kaluar tek pjatat e tjera, gjejmë për shembull petë orizi. Pjatat e tjera për t’u provuar absolutisht janë: ravioli.

Një gjë është e sigurt, kuzhina kineze në krahasim me të tjerat dhe në kundërshtim me ata që mendojnë se ofron një numër të pafund të pjatave tipike. Zgjedhja është personale por sigurohuni që çdo pjatë që ha nuk do të zhgënjehet.

Në kuzhinën kineze, ndër të tjera, përdoren shumë produkte jo-konvencionale të kafshëve. I përhapur, siç me siguri shumë do ta dinë tashmë, është përdorimi i pulave të shpendëve dhe rosave, por edhe i mishit të derrit. Zakonisht asgjë nuk hidhet kur hani.

Konsumi i peshkut, krustaceve, molusqeve dhe të tjerëve si: kallamarët, açugat, guaskat, karkalecat dhe kështu me radhë është gjithashtu i përhapur.

Pije më të përdorura në kuzhinën kineze

Aq shumë i përdorur është çaji. Kjo e fundit zakonisht shërbehet me tubacione të nxehta në gota të vogla, pa sheqer. Për shembull, nëse shkoni në Kinë për të shijuar kuzhinën lokale në mjedise të ndryshme ka shpërndarës uji të vluar dhe shumë verëra dhe birra lokale janë në dispozicion.

A ia vlen ushqimi kinez për restorantin tuaj?

Përgjigja është po, e rëndësishme është, siç është përmendur tashmë, të dish të gatuash gjithçka .. Nëse vërtet dini të gatuani kinezisht, është shumë e rëndësishme ta keni këtë ushqim në biznesin tuaj të restoranteve. Ndoshta organizimi i një menuje të veçantë për klientët tuaj për të zgjedhur është lëvizja më e mirë.

Si mund të organizoni akoma shpejt dhe lehtë një menu të shkëlqyeshme? Në këtë rast, programe të veçanta vijnë në shpëtimin tuaj. A keni dëgjuar ndonjëherë për Ristomanager? Ne jemi përballur me një sistem të shkëlqyeshëm të menaxhimit që ju lejon të menaxhoni në mënyrë të përsosur restorantin tuaj.